Drukarki fiskalne – gwarancja

Posted on

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Współcześnie wszystkie urządzenia, maszyny i inne przedmioty, które kupujemy w sklepie (również internetowym) są objęte gwarancją. Gwarancja ta dotyczy napraw usterek nie wynikających z winy użytkownika w pewnym okresie od dnia zakupu. Gwarancja jest niezwykle ważna, ponieważ bardzo często pozwala kupującym dany sprzęt oszczędzić koszty związane z naprawą urządzenia. Jeśli usterka czy awaria ma miejsce z winy klienta, naprawa jest na jego koszt, jeśli natomiast nie z jego winy, wówczas, na mocy gwarancji, koszt powinien ponosić producent, ewentualnie serwisant. W przypadku firm, które kupują sprzęt elektroniczny na działalność, sprawa jest często jeszcze ważniejsza, bo wiadomo, że każda firma dąży do ograniczenia kosztów działalności.Firmy kupują przede wszystkim urządzenia pomocne w samej działalności, jak choćby drukarki fiskalne. Maszyny te mają na celu drukowanie paragonów oraz, rzadziej, innych dokumentów, w tym np. rozliczeń czy raportów okresowych (dobowych, miesięcznych, rocznych). Gwarancja jest wówczas niezmiernie istotna z dwóch powodów.

Po pierwsze, owe raporty czy rozliczenia są bardzo ważne dla prawidłowego podsumowywania pewnych okresów działalności. Zarówno dla siebie samego, aby wiedzieć, jakie są przychody firmy. Dodatkowo może to być konieczne w przypadku kontroli ze strony urzędów i instytucji państwowych, jak choćby Urząd Skarbowy. Raporty drukowane przez drukarki fiskalne są w takim przypadku na wagę złota.

Drugi powód jest taki, że bardzo często drukarki fiskalne, tak samo jak wiele innych przedmiotów, są kupowane na kredyt firmowy, czyli na preferencyjnych warunkach. W takiej sytuacji każdy przedsiębiorca bardzo chce, aby jego sprzęt działał poprawnie przez cały czas, przynajmniej przez cały okres gwarancji. A nawet jeśli sprzęt nie jest kupiony na kredyt, oszczędność kosztów, o której mowa wyżej, wymusza na przedsiębiorcy dbałość o sprzęt. Gwarancja jest więc nieodzowna.

Nie da się bowiem ukryć, że drukarki fiskalne, tak samo jak wszystkie inne urządzenia, często się psują, co nie zawsze jest winą użytkownika czy wieku urządzenia. W takich sytuacjach gwarancja jest rozwiązaniem nie tylko korzystnym dla firmy, ale także po prostu uczciwym.

Tags: , ,